Jak pečovat o hodinky

hodinky

Skříňka hodinky, stejně jako jakýkoli jiný jemný kus nábytku, vyžaduje péči, aby se udržovala v nejlepším možném stavu. Zatímco jednoduchá dřevěná krabička na čalounění může být čištěna dřevěným čističem, stejně jako každý jiný dřevěný nábytek, krabice s hodinami jsou často vyrobeny z kombinace dřeva, skla a mosazi, nebo kůže nebo umělé látky.

Skleněná část víka může být vyčištěna, jak by vyčistělo jakékoliv jiné sklo; Windex nebo jiný čistící prostředek na čisté sklo udržuje okno čisté, aby se mohla zobrazit krása obsahu. Buďte opatrní při aplikaci čističe; může ovlivnit lakovaný lesk nepříznivě. Jeden způsob, jak zajistit, aby lesk hodinky nebyl ovlivněn, je použít starou “babičkovou metodu” čištění skla, tzn. Vlhký kus novinového papíru (černobíle, nikoli barvu) dřevěné hodinky.

Pokud je vaše krabice dřevěná, otřete ji látkou, na kterou byla použita některá Murphyho olejové mýdlo, je dobrá praxe. Murphy’s Oil Mýdlo je vynikající pro leštění dřeva a nepoškodí ho.

U lakového nebo plastového nástěnného boxu je plastovou čističkou jako Lexol nebo Plexus jen lístek. Bude udržovat vnější část vaší skříňky v dobrém stavu.

Kožená krabička se snadno čistí. Použijte látku s hydratačním mýdlem, stejně jako s koženým nábytkem. Nepoužívejte příliš mnoho mýdla, jen proto, abyste vyčistili kůži. Jednou z výhod této léčby je to, že můžete vlastně opustit mýdlo na krabičce, protože kůže absorbuje a zůstane pružná. Poté můžete polštář skládat pomocí mikrovlákna.

Vnitřní části hodinových pouzder by měly být také udržovány čisté, protože tam se nacházejí hodinky a prach by mohl poškodit mechanismy hodinky. Pokud máte vakuum s malým štětcem, měli byste být schopni vyčistit větší části interiéru hodinky dárek s tím. Menší předměty, jako jsou hodinky a hodinky, je možné vyjmout a vysát, nebo kartáčovat měkkým kartáčem, aby se uvolnil jakýkoli nahromadený prach. Faux semišové interiéry mohou být také kartáčovány a pokud je vnitřní nástěnný box skutečný semiš, může být použito malé množství čističe na semiš.

Mosazné závěsy by měly být udržovány čisté, stejně jako brzdové klíče a zámky pomocí mosazného čističe na hadříku. Zajistěte zejména, aby byly odstraněny všechny stopy čističe; v opačném případě může závěs vylézt a / nebo zaseknout.

Zvažte svou skříňku hodinky spíše jako jemný kus nábytku, než pouhý obal, a podle toho se o ni staráte. Doba a materiály, které investujete do správné péče o hodinky, samozřejmě budou platit skvělé dividendy, pokud jde o prodloužení životnosti a trvanlivosti krabice, a tím zvýšíte potěšení, které odvodíte z používání krabice pro ochranu a zobrazování hodin.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *