Rýchla strata hmotnosti je viac vody ako tuku

hmotnosti

Veľa ľudí chcú schudnúť čo najrýchlejšie a často sú fascinovaní, keď používajú produkt alebo službu na zníženie telesnej hmotnosti, ktorá v prvých dňoch alebo týždňoch spôsobuje rýchlu stratu hmotnosti. Zatiaľ čo by bolo zaujímavé si myslieť, že sú nakoniec na správnej ceste a že sa nakoniec budú môcť držať a stratiť nežiaducu telesnú hmotnosť, je tu však flip-side tejto rýchlej chudnutie.

Po zažívaní počiatočného rýchleho úbytku hmotnosti niečo na chudnutie je príliš často, že veľa dieters, ktorí využívajú takéto výrobky na rýchle znižovanie tuku, zistia, že jednoducho začnú strácať nádej, pretože ich miera straty tuku sa takmer vždy zrúti t speed slimáka. A hoci by to mohlo byť skvelé, keby všetka redukcia telesnej hmotnosti počas počiatočnej fázy stravovacieho programu bola skutočne z telesného tuku, faktom je, že tomu tak nie je.

Pravdou je to, že strata telesnej hmotnosti je skutočne jednoduchá, ale straty telesného tuku nie je tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Nebolo into prehnané povedať, že mnoho promótorov stravy si into naozaj uvedomuje, ale nejako úmyselne zlyhalo alebo odmietlo osviežiť dieters o tomto fenoméne strata hmotnosti.

To je to, čo sa deje. Veľké percento hmotnosti strávenej počas počiatočnej fázy prakticky akéhokoľvek programu na zníženie hmotnosti je väčšinou spôsobené stratou vody z telesných tkanív, pretože voda tvorí súčasť každej jednej bunky v ľudskom tele. V skutočnosti je hmotnosť bez tuku 70 až 75 percent vody a telesný tuk je len asi 10 – 40 percent vody.

V dôsledku zníženia príjmu kalórií v počiatočných obdobiach použitia akéhokoľvek produktu na zníženie telesnej hmotnosti a najmä tých, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby “uľahčili” rýchle zníženie tuku, je telo nútené uvoľňovať a spaľovať svoj skladovaný glykogén pre energetické palivo. Glykogén je v podstate tvorený 75 percent vodou a 25 percent glukózou, a preto keď sa metabolizuje glukóza, voda sa vo veľkej miere vyrába ako vedľajší produkt.

V dôsledku toho asi 75 percent hmotnosti strávenej počas tejto počiatočnej rýchlej redukcie telesnej hmotnosti je väčšinou z chudej telesnej hmotnosti (svaloviny a vody) a 25% z nežiaduceho telesného tuku. Za každý g spáleného glykogénu zvyčajne stráca asi 4 alebo 5 gramov hmotnosti. Keď sa telo vody stratí týmto spôsobom a vzhľadom na skutočnosť, že voda je ťažká, pokles libier je ľahko pozorovateľný na stupnici.

Len keď sa zásoby glykogénu v tele stanú výrazne vyčerpanými, telo začne spaľovať tuky na energiu. Avšak každý g tuku má približne dvojnásobok obsahu kalórií 1 g glykogénu, a preto by bolo potrebné spaľovať dvojnásobok množstva kalórií potrebných na to, aby stratili 1 g glykogénu, aby stratili 1 g tuku.

Preto, pretože tuk obsahuje iba asi 10-40 percent vody, keď sa telo pohybuje perform fázy spaľovania tukov v programe straty hmotnosti, kúpeľňová škála má tendenciu byť oveľa pomalšie ako keď sa glykogén spaľoval na energiu na začiatku stravy ,

Berúc do úvahy vyššie uvedené human anatomy, je nešťastné poznamenať, že v skutočnosti existujú niektoré programy na zníženie hmotnosti, ktoré v snahe ukázať rýchle výsledky obsahujú použitie diuretík, aby sa dal ilúziu o strata hmotnosti. Diuretiká, liečivá aj diuretické bylinky, podporujú úbytok vody tela obličkami. Okrem týchto diétnych programov vedúcich k strate tela vody, ktorá sa ľahko objaví v kúpeľni, dieter riskuje dehydratáciu.

Rovnako, či už je to bežná strava, diéta výstrelky alebo diéta pilulka, skoré rýchle znižovanie telesnej hmotnosti efekt väčšinou pravdepodobne skúsenosti je prakticky rovnaké – strata tela vody. Avšak stravy, ktoré používajú závažné kalorické obmedzenia alebo ktoré majú vysoký obsah bielkovín, môžu výrazne zvýšiť tento účinok.

V skutočnosti je prirodzený priebeh úbytku hmotnosti zaznamenať rýchlu stratu hmotnosti vyplývajúcu zo straty vody z tkanív tkaniva, ktorá potom následne nasleduje výrazné spomalenie straty tuku, keď telo teraz prepne na spaľovanie svojich zásob tuku, aby into splnilo energetických potrieb. Po počiatočnej fáze rýchlej redukcie telesnej hmotnosti programov na zníženie telesnej hmotnosti by mala byť rýchlosť ďalšieho zdravého úbytku tuku približne 1 až two libry týždenne alebo o niečo viac v závislosti od jednotlivca.

Preto ak plán stravy alebo nejaký iný app na zníženie tuku tvrdí, že má schopnosť pomôcť vám stratiť až 10-30 libier telesnej hmotnosti v spornom časovom období, povedzme 1 týždeň, teraz máte predstavu o tom, čo ste proti. Jednoducho nemôžete spáliť tuk ľahko, namiesto toho stratíte svoju vodu z tela.

Keď dieters majú správne chápanie telesnej hmotnosti, ktoré sú pravdepodobnejšie, že sa budú zbavovať počas prvých dní stravovacieho programu, ich zameranie a očakávania sa nebudú zbytočne zvyšovať, pretože teraz chápu, kde sa nachádzajú a čo očakávať.

Pochopenie malých komplikácií, ktoré sa podieľajú na strate hmotnosti, ako je koncepcia straty vody v tele, pomáha dieterom lepšie pripraviť realistické ciele na zníženie tuku. To umožňuje návrh plánu na zníženie tuku which predpokladá, ako zvládnuť situácie a iné nevyhnutné menšie nepríjemnosti, ktoré testujú rozhodovanie dietera bez toho, aby sa cítil zbytočne odrádzaný. Zrozumiteľný a dlhodobo zameraný app na zníženie telesnej hmotnosti by preto mal zamerať na straty telesného tuku namiesto toho, aby sa sústredil výlučne na zníženie telesnej hmotnosti. Pre úspešnú that a dlhodobú stratu hmotnosti je potrebné, aby jednotlivec urobil určité pozitívne a trvalé zmeny v jeho životnom štýle, ako je začlenenie kalóriou kontrolovanej stravy s pravidelným fyzickým cvičením

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published.