Minimal Ücret Yasaları Bilgisi

Minimum

Amerika Birleşik Devletleri, ilk olarak 1938 yılında asgari ücret oluşturdu. O zamandan beri, Honest Work Requirements Act (FLSA), oranı 7.25 dolara yükseltti. Bunun üzerine birçok ülkede asgari ücretin ulusal standardından daha yüksek yasal miktarlar vardır.

Federal asgari ücretin ödenmemesi durumunda çalışanların ücretleri onlara borçlu olabilir. Asgari ücret yasası ve asgari ücretli bir avukatın okumak suretiyle measurement yardımcı olup olamayacağını öğrenin.

Asgari Ücretli İstisnalar

Geçerli istihdam kanunları uyarınca, 500.000 dolardan daha az kazanan işletmeler, çalışanlarına Federal standart ödemek zorunda kalmayabilir. Ayrıca, bu hükümlerin asgari ücret için garanti edilmediği belirli türde çalışanlar da bulunmaktadır. Bazı örnekler 2018 Asgari Ücret:

Gazete gönderen çalışanlar
Küçük çiftliklerde çalışan işçiler
Yaşlılara eşlik etmek
Diğer istisnalar ve muafiyetler, Çalışma Bakanlığı İnternet Sitesindeki Adil Çalışma Standartları Yasasında detaylandırılmıştır.
İsteğe Bağlı Çalışanlar ve Asgari Ücretli

Ayda 30 doları ipucu olarak düzenli olarak yapan kişiler onları ücret olarak sayabilir. Bu nedenle, bu kişiler için Federal asgari ücret saatte 2.13 dolar. Bu, düşük doğrudan ücretin yanı sıra ipuçlarının Federal minimuma veya daha yüksek bir seviyeye denk olacağını varsayıyor. Durum böyle değilse, işveren farkı telafi etmelidir (diğer bir deyişle daha yüksek bir doğrudan ücret ödersiniz) ve çalışana borcu vardır. Bu davalarda ispat yükü işverene aittir.

Yasal Minimal Ücret

Honest Work Requirements Act (Adil Çalışma Standartları Yasası), belirli saat ücretleri için Federal minimuma garanti eden belirli çalışan türleri için hükümler içermektedir. Yılda 500.000 doları aşan bir organizasyonun çalışanlarına saatte en az 7.25 dolar ödemesi gerekiyor. Buna ek olarak, aşağıdaki örgütler neredeyse her zaman gelir bölümüne bakılmaksızın istihdam hukuku bu bölümü tarafından kapsanmaktadır:

Devlet kurumları (yerel, eyalet veya federal)
Hastaneler
Çoğu okul
Eyaletlerarası ticaret yapan işletmeler
Devlet Asgari Ücreti

Bazı eyaletlerin Federal standartlara göre daha düşük bir asgari ücreti, bazılarının daha düşük ücreti vardır. Durum ne olursa olsun, bir çalışan her zaman mevcut en yüksek miktarı garanti eder. Daha yüksek asgari ücret ile devletlerin tam listesi:

Alaska
Kaliforniya
Connecticut
Illinois
Massachusetts
Maine
Michigan
Yeni Meksika
Nevada
Ohio
Oregon
Rhode
ada
Vermont
Washington
Eyaletinizde Federal yasaları genişleten ve measurement ek avantajlar sağlayan başka asgari ücret kanunları olabilir. Ücretli borçlu olduğunuzu düşünüyorsanız, asgari ücretli hukuk tavsiyesi isteyin.

Asgari ücret her yıl belirli bir oranda yükseliyor dolayısıyla bugün ülkemizde
milyonlarca çalışan bu görüşmeleri de sabırsızlıkla bekliyordu. Aslında
hemen hemen herkesin görüşmeler neticesinde ne sonuç çıkacağını çok iyi
bildiğini biliyoruz ancak yine de kulaklarıyla duymadan hiç kimsenin
inanmak istemediğini de söyleyebiliriz. Asgari ücrete en son 2017
yılında ciddi bir artış yapılmıştı. Fakat 2018 yılına gelindiğinde ise
yine komik bir rakamın gözümüze çarpmış olduğunu görebiliyoruz. Türkiye’de herşeyin fiyatı artarken asgari ücretin buna oranla daha az artması aslında bir hayli üzücü. Asgari ücret ne kadar sorusunun yanıta aslında insanın dilinin söylemeye varamayacağı düzeydedir.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *